Наші послуги

Послуги

Кісткова та ясенна пластика

Кісткова пластика — це комплекс хірургічних заходів, який спрямований на збільшення обсягів кісткової тканини на місці майбутнього імплантату. Якщо кісткова тканина має недостатню товщину або висоту, надійно закріпити імплантат неможливо.
 
Розсмоктування кісткової тканини відбувається з наступних причин:

  • втрата зуба/зубів – уже через 3 місяці починається незворотний процес атрофії кістки, при відсутності жувального тиску на щелепу
  • пародонтит (захворювання тканин навколо зуба)
  • вікові зміни
  • анатомічні особливості та вроджені аномалії
  • травма

 
У разі значної втрати кісткової маси руйнується навіть структура обличчя. Зниження нижньої третини обличчя, наближення підборіддя до носа є візуальною ознакою передчасного старіння.

 

Операція кісткової пластики в стоматології може проводитися різними способами. У клініці застосовуються такі технології остеопластики:

 
Синус-ліфтинг (закритий або відкритий). У результаті процедури зміщується слизова оболонка дна гайморової пазухи. Порожнину над кісткою заповнюють штучним матеріалом. Операція необхідна у разі нестачі рівня своєї кістки. Імплант має всією своєю довжиною знаходитись у кістковій структурі.
 

 
Ми давно й успішно практикуємо цей ефективний метод збільшення обсягу кістки. А в деяких випадках поєднуємо обидві процедури – нарощування кісткової тканини щелепи та імплантацію.
 
– Направлена регенерація тканин. Це найбільш малотравматичний спосіб нарощування структури кістки. Процедура застосовується для збільшення як висоти, так і ширини кісткового гребеня. При цьому застосовуються два компоненти — підсаджування кісткового матеріалу та встановлення бар’єрної ізолюючої мембрани. Одночасно може здійснюватись імплантація. Колагенові мембрани для регенерації кістки також застосовуються після видалення зуба. Мембрана не дозволяє клітинам ясен заповнювати лунку зуба. Часто одночасно підсаджується кістковий матеріал. У результаті порожнина заповнюється кістковою тканиною, зберігається об’єм і можливість у подальшому встановити зубний імплант.
 

 

 

 
– Пересадка кісткового блоку. При цьому методі часто вимагається забір кісткової пропозиції у самого пацієнта — зазвичай у ділянці підборіддя або задньої частини щелепи. Після закріплення кісткового блоку мікрогвинтами встановлюється також титанова мембрана. Метод пересадки кісткового блоку дає передбачуваний результат. Одночасно встановлювати імпланти неможливо. Крім того, загоєння відбувається довго — 6–8 місяців.

 

 
Після процедури нарощування кісткової тканини проводиться антибактеріальна терапія. Деякий час пацієнт повинен утримуватися від прийому твердої їжі, занять спортом, різкого чхання, гучного кашлю та авіаперельотів, дій, що сприяють підвищенню температури тіла та артеріального тиску.
 

Ясенна пластика – це різні види хірургічних втручань, спрямованих на корекцію м’яких навколозубних тканин. Такі операції можуть проводитися для профілактики та лікування деяких захворювань зубощелепної системи як етап підготовки до протезування на імплантах із метою поліпшення естетичної складової.
 
У разі гінгівопластики змінені ясна висікають, нарощують та ремоделюють для того, щоб можна було змінити їхню форму, створити фізіологічний контур із плавними підвищеннями у міжзубних ділянках і зниженнями пришийкових поверхонь зуба, а також закрити оголену частину зуба.
 
Показання до пластики ясен:

  • Оголення кореня зуба (рецесія). Операція допомагає запобігти руйнуванню зуба, знижує чутливість і зменшує ризик розвитку інфекційних ускладнень.
  • Корекція ясенної посмішки, коли зуби надмірно оголені або навпаки.
  • Нарощування ясен після кісткової пластики або імплантації зуба.

Види пластики
Ясенна пластика може проводитися різними методами, які можна розділити на 2 види:

  1. Клаптеві операції – найбільш відпрацьована методика, яка передбачає закриття дефекту з використанням клаптя власних тканин пацієнта.Проте це досить складна процедура, тому були розроблені техніки вільних ясенних трансплантатів із сполучної тканини (забір проводиться на твердому піднебінні або горбі верхньої щелепи).
  2. Використання колагенових матриксів або спеціальних бар’єрних мембран, які застосовуються для збільшення об’єму ясен. Це простіші та менш травматичні втручання, але менш прогнозовані.

 

 

 

Ми Вам перетелефонуємо: