Наші послуги

Послуги

Видалення зубів «мудрості» у сні

Зубами мудрості називають «восьмі» в зубному ряду з двох боків на верхній і нижній щелепах, рахуючи від лінії між центральними різцями. Вони мають таку саму будову, як й інші багатокореневі зуби – моляри. Їх максимальна кількість у людини – 4. Закладаються вони після народження, а прорізуються, зазвичай, останніми, в 18-27 років і пізніше, тому їх і назвали «зубами мудрості».

 

 

Проте, у процесі еволюції, у зв’язку зі значними змінами в харчуванні та способі життя людини щелепи значно зменшилися в розмірах. У деяких людей це призвело до того, що останнім у ряду зубам мудрості просто нікуди прорізуватися та рости, тому вони так і не з’являються. Інший варіант – «вісімки» поступово відсувають сусідні, сьомі, зуби та все ж таки прорізуються, проте процес затягується на декілька років і часто супроводжується неприємними відчуттями – болем, набряком, порушеннями прикусу.
 
У світовій практиці поширено видалення зубів мудрості тільки-но вони прорізуються або ще знаходяться в яснах. Але потрібно пам’ятати, що видалення зубів мудрості – це складна хірургічна маніпуляція, яка може супроводжуватися певними труднощами. Тому наші стоматологи підходять до цього питання індивідуально і обговорюють можливі шляхи вирішення.
 
У тих випадках, коли восьмі зуби правильно розташовані, є здоровими та не викликають жодного хвилювання, їх вважають за краще зберегти. А приводом для їхнього видалення має бути певний стан. Коли рекомендовано видалення зубів мудрості.
 

 
– Перикоронарит
Часто прорізування останніх постійних зубів супроводжується ускладненнями. Найпоширеніше з них – це запалення тканин, що оточують «вісімки». Під час росту і прорізування зуба на поверхні ясен виникає бугор зі слизовою оболонкою, так званим «капюшоном». Він постійно травмується, в цій зоні може розвиватися запальний процес, якому сприяє велика кількість бактерій у ротовій порожнині. Якщо під «капюшон» зуба мудрості потрапляють залишки їжі, то запалення може перейти в гнійну фазу, а це говорить про розвиток перікоронариту.
 
Водночас біль в області зуба різко посилюється, може розповсюджуватись в область скроні або вуха, хворобливі відчуття переходять на щоку, горло. Запалення може торкнутися прилеглих лімфовузлів, лицьових нервів і м’язів. Можуть з’явитися ознаки загальної інтоксикації – підвищена температура, головний біль, слабкість. Ясна набрякають, слизова оболонка червоніє, з-під «капюшона» під час натискання може витікати гній. У цьому випадку видалити зуб мудрості необхідно якомога швидше.
 
– Карієс
Це наступна за частотою проблема. Восьмі зуби зазвичай тісно притиснуті до сьомих, міжзубні проміжки практично відсутні, а процедуру догляду ускладнено. Тому створюються сприятливі умови для каріозного ураження. Лікувати ці зуби досить складно. Тому діагностований карієс також нерідко стає причиною видалення зуба мудрості. Якщо немає якісної гігієни зубів мудрості, то відповідно сусідні зуби регулярно залишаються недостатньо очищеними, а це передумова до розвитку карієсу на сусідніх зубах. Видалення 8 зуба допомагає вирішити цю проблему.
 
– Скупченість зубів і порушення прикусу
Оскільки місця для «вісімок» часто недостатньо, то вони рухають сусідні корінні зуби до центру, через що зміщуються й інші зуби. Змінюється їхнє розташування відносно один одного, що призводить до порушення прикусу, що вимагає ортодонтичного лікування.
Крім тиску на сусідні зуби, ріст восьмих зубів може стати джерелом постійних ниючих, давлячих, а періодично і стріляючих болів.
Тоді лікар може прийняти рішення, наскільки є необхідним видалення вісімок. Щоб остаточно переконатися в неправильному рості зуба, роблять панорамний знімок, а також, якщо є можливість – КТ (комп’ютерну томографію).
 
– Утворення кісти нижньої щелепи
Іноді під час зростання восьмого зуба, в щелепі утворюється кіста. Її існування може бути безсимптомним, і тоді її виявляють випадково під час рентгенологічного дослідження. Водночас її ріст часто супроводжується болем. Якщо в порожнині кісти накопичується рідина, то може з’явитися інфекція, що у результаті призводить до нагноєння та розвитку флюсу. Тоді зуб мудрості однозначно видаляється.
 
– Хронічна травма щоки та слизової
Коли зуб росте в бік щоки, вона може травмуватися гострими краями або під час жування. У деяких випадках це призводить до формування незагойної ранки або розвитку рубцевої тканини. Можуть виникати й інші зміни слизової порожнини рота, які потребують лікування.
 
– Ретенція або дистопія
Ретенція – це стан, коли зуб так і не прорізався і повністю знаходиться під яснами. Це призводить до постійних болів, тиску на тканини, набряку ясен. Ретеновані зуби можна виявити під час рентгенографії. Залежно від клінічної ситуації приймається рішення про їх видалення.
Дистопія – нахил зуба та інші варіанти його неправильного розташування. Такий стан може стати причиною всіх наведених вище ускладнень, тому є показанням до операції з видалення «вісімки».
 
Як видаляють зуби мудрості?
Якщо є показання, то пацієнту призначають планову операцію з видалення зуба мудрості, до якої ретельно готуються. Це дозволяє уникнути ускладнень і неприємних сюрпризів.
 
Це повноцінне хірургічне втручання, яке нерідко ускладнюється неправильним розташуванням зуба, сплетінням коренів, близьким розташуванням сусідніх зубів, травматичністю операції для м’яких тканин.
 
Ретельна підготовка дозволяє провести видалення швидко і якомога менше тримати надріз відкритим. Це сприяє швидкому відновленню тканин і меншій набряклості. Видаленням зубів займаються тільки досвідчені лікарі-хірурги. У складних випадках операція видалення зубів не має єдиної техніки. Саме досвід і знання хірурга дозволяють приймати правильні рішення в різних ситуаціях. Наші лікарі можуть видалити відразу навіть усі чотири зуби мудрості, поки Ви будете спати. Лікування уві сні ми також радимо людям, які відчувають непереборний страх перед лікуванням, панічний страх стоматологічного крісла та інструментів.
 
Вартість видалення зуба мудрості залежить від обсягу операції, передопераційної підготовки, виду анестезії. Вартість може збільшитися, якщо знадобилося атипове видалення зуба або застосовувалися методи з відновлення дефекту кісткової тканини.
 
Ускладнення після видалення зуба мудрості:

  • кровотеча;
  • альвеоліт;
  • синдром сухої лунки – відсутність згустку крові, який захищає кістку і нерви після видалення зуба;
  • перфорація (прокол) верхньощелепної пазухи;
  • ушкодження нерва.

 
Що робити після операції
 
У перші 24 години після хірургічного втручання не можна курити, вживати гостру, гарячу і холодну їжу, алкоголь. Не рекомендується відвідувати спортзал, лазню, сауну, басейн. Необхідно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Крім того, потрібно тимчасово припинити інтенсивні полоскання, чищення зубів, щоб не зруйнувати кров’яний згусток у лунці. Після загоєння рани та зняття швів достатньо ретельного догляду за порожниною рота і профілактичних оглядів 2 рази на рік для професійного чищення, зняття зубних відкладень і раннього виявлення стоматологічних захворювань

Ми Вам перетелефонуємо: